Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bernard Ładysz - Pieśni murzyńskie

Wyjątkowa płyta w karierze wybitnego śpiewaka operowego, z tradycyjnymi pieśniami, jak głosi tytuł murzyńskimi, chociaż dzisiaj powiedzielibyśmy afroamerykańskimi. Co najciekawsze, śpiewane po polsku i zupełnie innym głosem niż amerykańskie spirituals, naprawdę głęboko poruszają.

Marek Surzyn - Wild Minds

W pełni solowy album wybitnego perkusisty jazzowego, ale mocno związanego z muzyka popularną, rockiem i bluesem, znanego ze współpracy z grupą Breakout i Tadeuszem Nalepą solo, z Jerzym Grunwaldem i Irkiem Dudkiem, tutaj w bardzo nowoczesnej i pomysłowej odsłonie. Słychać tu wysoką klasę muzyczną i technikę, ale i osłuchanie w światowych trendach jazzu i okolic.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
W programie będziemy gościć prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, którego zapytamy m.in. o aferę w opolskich Wodociągach i kanalizacji, ale też o zamieszanie w związku z nabyciem przez niego mieszkania, które wybudowała miejska spółka OTBS.

W drugiej części programu porozmawiam z przedstawicielem partii Polska Liberalna Łukaszem Mozolewskim, który powie o idei partii i zapowie najbliższe organizowane wydarzenia w Komprachcicach i Opolu.

Na koniec: "Co tam Panie w polityce?" - czyli analiza i komentarz do bieżącej sytuacji politycznej autorstwa redaktora Piotra Goćka (Do Rzeczy, TVP Kultura) oraz redaktora (Piotra Moca).

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Joanna Matlak, Piotr Gociek i Piotr Moc. Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl. Z autorką Joanną Matlak można kontaktować się mailowo: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Joanna Matlak, Piotr Gociek, Piotr Moc
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »