Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pål Moddi Knutsen, znany przez artystę o nazwisku Moddi, to norweski muzyk, pisarz i działacz, którego współczesna muzyka często zawiera pieśni protestu lub niesprawiedliwości społecznej.

Po kilku latach spędzonych w grupie No To Co oraz współpracy z Katarzyną Gaertner przy śpiewogrze "Na szkle malowane", Jerzy Grunwald zdecydował się pójść własną drogą. W 1971 roku założył zespół En Face, który w 1975 roku zrealizował swój drugi album "Sennym świtem".

Płytę wypełniły melodyjne piosenki, dające się zakwalifikować do folk rocka czy soft rocka. Wzorem dla grupy były z pewnością dokonania kalifornijskich zespołów The Byrds oraz Crosby, Stills, Nash & Young. Tradycje muzyczne Polski Środkowej: Opoczyńskie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
W pierwszej części programu sportowych emocji dostarczą nam siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy rywalizują o mistrzostwo Polski. W czwartym meczu finałowym trójkolorowi zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Po ostatniej przegranej we własnej hali nasz zespół w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:1. Jeżeli wygra najbliższe spotkanie zostanie mistrzem Polski.

W dalszej części audycji porozmawiamy między innymi o przygotowaniach do 53. Festiwalowego Rajdu i ligowej rywalizacji piłkarzy Odry Opole z ŁKS Łódź. Jeżeli opolanie ten mecz wygrają, to na kolejkę przed końcem sezonu Fortuna 1. ligi zapewnią sobie baraże.

Mówić będziemy również o wieczornej konfrontacji szczypiornistów KPR Gwardii Opole z Energą MKS Kalisz.

W ostatniej godzinie przeniesiemy się do hali przy Prószkowskiej w Opolu, gdzie w pierwszym meczu o brązowy medal w rozgrywkach Suzuki 1. Ligi koszykarze Weegree AZS podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »