Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Pål Moddi Knutsen, znany przez artystę o nazwisku Moddi, to norweski muzyk, pisarz i działacz, którego współczesna muzyka często zawiera pieśni protestu lub niesprawiedliwości społecznej.

Po kilku latach spędzonych w grupie No To Co oraz współpracy z Katarzyną Gaertner przy śpiewogrze "Na szkle malowane", Jerzy Grunwald zdecydował się pójść własną drogą. W 1971 roku założył zespół En Face, który w 1975 roku zrealizował swój drugi album "Sennym świtem".

Płytę wypełniły melodyjne piosenki, dające się zakwalifikować do folk rocka czy soft rocka. Wzorem dla grupy były z pewnością dokonania kalifornijskich zespołów The Byrds oraz Crosby, Stills, Nash & Young. Tradycje muzyczne Polski Środkowej: Opoczyńskie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT
W przyszłym tygodniu, wśród wielu imprez, które odbędą się w stolicy naszego regionu w ramach DNI OPOLA, pragnę zaanonsować cykl spotkań, organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej.

W niedzielę, 22 maja, od godz. 15-tej, na Placu Jana Pawła II, tuż przed siedzibą galerii odbędą się – pod kierunkiem artystów edukatorów – warsztaty, a także pokazy z udziałem artystów z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki oraz uroczyste otwarcie wystawy planszowej prezentującej dorobek artystyczny opolskiego rzeźbiarza, Mariana Nowaka.

Cykl imprez promujących twórczość mistrza Mariana Nowaka związany jest z planowanym powrotem jego słynnej rzeźby Pegaz, na obecny Plac Jana Pawła II, jak również z tematem dzisiejszego wydania magazynu Obieżyświat – szlakiem opolskich pomników.

Dr historii sztuki, Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, opowie o pomnikach wpisanych w przestrzeń architektoniczną miasta, autorstwa Jana Borowczaka i Mariana Nowaka.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis, dodatkowo wzbogacony unikatowymi zdjęciami opolskich artystów, Marka Maruszaka i Romualda Jeziorowskiego, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole, w zakładce Obieżyświat.

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »