Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 stycznia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
"Early post-war Polish folk music recordings" - pomimo słabej niejednokrotnie jakości technicznej, omawiane nagrania stanowią bezcenny dokument i źródło wiedzy o autentycznej kulturze muzycznej wsi sprzed okresu stylizacji, przemian a nawet zaniku tradycji. Repertuar utrwalony w nagraniach przekazali wykonawcy, spośród których większość urodziła się w drugiej połowie XIX w. Na płycie CD prezentujemy wybór nagrań z lat 1945-1950 zrealizowanych na Wielkopolsce, w Opoczyńskiem, w Rzeszowskiem i w Lubelskiem.

W audycji dziś także najlepsze produkcje artystyczne ze Szwecji "Sweden & Womex".


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT
Program rozpoczniemy od sprawdzenia aktualnej sytuacji medycznej w zespole Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z powodu licznych zakażeń koronawirusem zdobywca siatkarskiej Ligi Mistrzów musiał w tym tygodniu odwołać dwa spotkania. Pucharowe z Lokomotiwem Nowosybirsk i ligowe przeciwko Skrze Bełchatów.

Do końca sezonu zasadniczego zbliżają się rozgrywki TAURON Ligi siatkarek. Debiutujące w najwyższej klasie rozgrywkowej zawodniczki Uni Opole po rozegraniu 16 spotkań plasują się na siódmej pozycji. O dotychczasowych meczach w elicie, wyzwaniach organizacyjnych i planach sportowych na drugą część sezonu opowie nam Maciej Kochański, prezes klubu.

Po godz. 17.30 z naszymi mikrofonami przeniesiemy się do hali przy Prószkowskiej w Opolu na relację ze spotkania Suzuki 1. Ligi koszykarzy: Weegree AZS Politechniki Opolskiej - Znicz Basket Pruszków. Po ostatniej przegranej w Starogardzie Gdański opolski zespół zamierza wrócić na drogę zwycięstw. Weegree to aktualnie czwarty zespół rozgrywek, a rywal z Pruszkowa jest przedostatni.

Do słuchania w soboty od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »