Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Wojciech Ciuraj - Tryptyk Śląski cz. 1 i cz. 2
  • Od dłuższego czasu wyczekiwana przez fanów czarnej płyty edycja winylowa tryptyku o Powstaniach Śląskich Wojciecha Ciuraja, który osobiście opowie, jako gość audycji, o historii, inspiracjach, zaproszonych gościach i oprawie tej limitowanej edycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
Guess who's back, czyli: zgadnijcie kto wraca - napisał na Twitterze lider Porozumienia Jarosław Gowin. W ostatnich miesiącach były wicepremier nie brał czynnego udziału w polityce.

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec europosła EPL Estebana Gonzáleza Ponsa za jego ostatnią skandaliczną wypowiedź dotyczącą ingerencji w wewnętrzny proces wyborczy w Polsce. Za swoją wypowiedź powinien być wykluczony z misji, która udaje się do Polski. To próba wywarcia nacisku na demokratycznie wybrane władze" - uważają europosłanki PiS Beata Mazurek i Jadwiga Wiśniewska.

Trwa wielkie liczenie: czy opozycji uda się przekonać choć jednego posła lub posłankę klubu PiS, by zagłosował „za” komisją śledczą ws. inwigilacji albo przynajmniej wstrzymał się od głosu? O swoim podejściu do sprawy opowiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Paweł Kukiz, inicjator powołania komisji. "Jak Budka Kukizowi, tak Kukiz Budce" tak można skwitować ostatnie popisy polityków. Poseł PO Borys Budka dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów, bo właśnie wypuścił "info" we „Wprost”, że "Kukiz namawiał PO do przyspieszonych wyborów, ale przekonałem go, że to niemożliwe, bo już jest budżet uchwalony".

W programie także o wielkim tenisie w Australii, o wakacie trenerskim w piłkarskiej kadrze oraz o liczeniu kroków na Euro w "szczypiorniaku".

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) oraz Piotr Moc. Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »