Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 stycznia 2022 roku

23:00 JAZZOFONIA
Jazz w rapie – Mata – polski raper, piosenkarz oraz twórca tekstów.

Ambrose Akinmusire – każdą swoją płytą chce przekazać pewne przesłanie polityczne, społeczne lub chociaż podzielić się tym, co go porusza – jako Afroamerykanina. Napisane przez Kool A.D. teksty dotyczą polityczno-społecznych aspektów życia w USA, co z pewnością ma większą siłę oddziaływania na słuchacza. Zaproponowana polifoniczna materia muzyczna jest w zasadzie we wszystkich utworach gęsta i pełna kontrastów. Deklamacyjne rapowanie zderza się z niepokojącymi frazami smyczków, a sam lider na trąbce bywa raz całkiem oszczędny.

Threadbare Trio – klarnet basowy-gitara-perkusja. Na płycie "Silver Dollar" można znaleźć rytmy, z dużą ilością metalowych, a nawet punk rockowych pomysłów z ciężkim klimatem, który jest miłą odmianą współczesnego jazzu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Magazyn, chłodnia, mroźnia, pomieszczenia biurowe. I wszystko świeżo wybudowane. Opolski Bank Żywności ma nową siedzibę i nowy adres. Mieści się już nie w Luboszycach, a przy ulicy Berylowej w Opolu. Budowa kosztowała 2,5 miliona złotych i trwała niespełna pół roku. W magazynie reporterów Radia Opole odwiedzimy Opolski Bank Żywności pod nowym adresem.

W Nysie uroczyście otwarto dziś natomiast nowy żłobek. Od lutego będzie mogła tam uczęszczać setka dzieci. To parterowy, nowoczesny budynek z dużymi salami, kuchnią i stołówką. Jego budowa kosztowała ponad 8 mln. W Nysie powstał też kolejny klub seniora. Więcej o tych inwestycjach - w RTT.

Sprawdzimy też, jakie decyzje podjęli radni województwa podczas dzisiejszej sesji sejmiku. Przyjęli m.in. zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2030. Chodzi o nowe zasady przyznawania stypendiów dla studentów kierunku lekarskiego. Jakie to zmiany? O też w programie.

Zajmiemy się również cyberprzestępczością. To stosunkowo nowa metoda oszustw, ale bardzo szybko rozwijająca się. Włamanie na nasze konta w mediach społecznościowych, na telefony, komputery, wyłudzanie danych, złośliwe oprogramowania, nękanie w sieci. Zagrożeń w wirtualnym świecie jest coraz więcej. Czasem możemy stracić nerwy, dobre imię, czy poufne dane, a czasem duże pieniądze, bądź wszystko naraz. Szczegóły w programie.

Sprawdzimy też, czy uda się porozumieć na linii strzelecka gmina - powiat w sprawie remontu dróg.

Piszcie do nas – info@radio.opole.pl
Dzwońcie 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »