Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 19 stycznia 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tomasz Szwed & Poker - Hej

Kilkukrotnie w latach 80-tych Tomasz Szwed był wybierany najpopularniejszym piosenkarzem country, jednak wiele utworów na prezentowanej płycie udowadnia, ze bliski mu był także szerzej pojęty amerykański folk i blues, a nawet free jazz, chociaż w nieco satyrycznej formule.

Climax Blues Band - Real to Reel

W 1979 roku niewiele już pozostało klasycznego bluesa w muzyce zespołu i podążał on drogą wytyczona przez najlepiej przyjęty album "Gold Plated" z roku 1976 doskonale i ze smakiem łącząc różne elementy z rockiem od funku po pop, jednak tu jest jeszcze wiele z tego co cieszy fanów tego pierwszego.

David Bowie - Pin Ups

W roku 1973 Bowie był już wielką gwiazdą z doskonale przyjętymi albumami i przebojami, stąd płyta z coverami została przyjęta dosyć chłodno i do dzisiaj jest krokiem dosyć niezrozumiałym, bowiem wiekszość piosenek nie dorównała oryginałom, ani tez nie wniosła oryginalnego odczytania i zinterpretowania na własną modłę przez Artystę. A jednak jest ciekawym dowodem inspiracji, poszukiwań i wyborów Bowiego, i być może najzwyczajniejszym świadectwem dobrej zabawy rockiem.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Im wyższe wykształcenie – tym większy pociąg do muzyki klasycznej. A w drugą stronę? Czy ilość ukończonych klas determinuje miłość do określonego stylu muzyki? Taką śmiałą tezę postawili ostatnio polscy socjolodzy. Czy jest prawdziwa? O tym porozmawiamy z Marcinem Deutschmannem z Uniwersytetu Opolskiego.


Po 21:00 Studio Reportażu – Marian Staszyński
  • W 1994 roku pojechałem do Pępic, by nagrać reportaż o życiu ludzi bezdomnych, którzy jednak znaleźli dach nad głową w Schronisku im. Brata Alberta. Powstała opowieść o ich nadziejach na lepsze życie, o smutkach i troskach, o postawie Braci Pocieszycieli, a także wpływie wiary na kształtowanie postawy wobec życia. "Przytulisko" to tytuł tej pracy. Upływ czasu od premiery nie ma znaczenia.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »