Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W Szwecji nieprzerwana tradycja muzyki ludowej wywarła wpływ zarówno na muzykę liturgiczną i klasyczną, jak i na muzyków. Folkjul "A Swedish Folk Christmas" - Gunnar Idenstam, organista koncertowy, stworzył program łączący tradycyjne hymny bożonarodzeniowe, muzykę ludową i możliwości brzmieniowe wielkich organów kościelnych, we własnych, oryginalnych aranżacjach. Do Idenstama dołączają ludowa skrzypaczka Lisa Rydberg oraz Sofia Karlsson i Emma Härdelin, dwa najbardziej charakterystyczne szwedzkie głosy w tradycji muzyki ludowej i ballad. Kluczową rolę odgrywa również Chór Kameralny S:t Jacobs. Chór kierowany przez dyrektora chóralnego Gary'ego Gradena nieustannie poszerza swój repertuar i formy wyrazu, eksplorując obszary muzyki awangardowej, jazzu i, jak tu, muzyki ludowej. "Medieval English Christmas Music" Sinfonye.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
16:00 OTWARTY MIKROFON RADIA OPOLE
Unia Europejska przedstawiła w lipcu 2021 r. program Fit for 55, który wiąże się z ambitnymi celami, które dotyczą emisji gazów cieplarnianych do 2039 roku. Eksperci Banku Pekao SA wyliczyli, że unijny projekt może kosztować Polskę 189 mld euro. Czy to są koszty do udźwignięcia dla Polski? Będzie też o wzmocnionej roli kuratorów oświaty za sprawą nowelizacji prawa oświatowego zwanego potocznie "lex Czarnek oraz o Radzie Medycznej, którą opuściło w piątek 13 lekarzy. Co dalej? Dziś komunikat w tej sprawie ma przedstawić minister zdrowia. O tym wszystkim w programie "Otwarty Mikrofon" będziemy rozmawiać z poseł PiS Violettą Porowską.

Od 16:05 do 17:00 do słuchania zaprasza Joanna Matlak, joanna.matlak@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »