Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2022 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W Szwecji nieprzerwana tradycja muzyki ludowej wywarła wpływ zarówno na muzykę liturgiczną i klasyczną, jak i na muzyków. Folkjul "A Swedish Folk Christmas" - Gunnar Idenstam, organista koncertowy, stworzył program łączący tradycyjne hymny bożonarodzeniowe, muzykę ludową i możliwości brzmieniowe wielkich organów kościelnych, we własnych, oryginalnych aranżacjach. Do Idenstama dołączają ludowa skrzypaczka Lisa Rydberg oraz Sofia Karlsson i Emma Härdelin, dwa najbardziej charakterystyczne szwedzkie głosy w tradycji muzyki ludowej i ballad. Kluczową rolę odgrywa również Chór Kameralny S:t Jacobs. Chór kierowany przez dyrektora chóralnego Gary'ego Gradena nieustannie poszerza swój repertuar i formy wyrazu, eksplorując obszary muzyki awangardowej, jazzu i, jak tu, muzyki ludowej. "Medieval English Christmas Music" Sinfonye.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
6:00 KTO RANO WSTAJE Z RADIEM OPOLE
W poniedziałkowy poranek sprawdzimy, jak wyglądają dziś egzaminy na prawo jazdy i gdzie jest najłatwiej - przynajmniej statystycznie - zdobyć takie uprawnienia. Tego dnia przypada też podobno najbardziej depresyjny dzień w roku. Aby na Waszych twarzach przez cały rok gościł uśmiech, zaprosimy do zabawy, w której do zdobycia będą jubileuszowe kalendarze Radia Opole.

W audycji także:
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W poniedziałkowej Porannej rozmowie Radia Opole gościem będzie opolski kurator oświaty Michał Siek. Porozmawiamy o tym, co przyniesie nowelizacja prawa oświatowego kiedy wejdzie w życie. Powiemy o przepisach dotyczących nauki języka mniejszości w szkołach. Spytam także o najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń w szkołach - mija właśnie tydzień od powrotu nauki stacjonarnej.

Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Iwona Tokarska i Daniel Klimczak. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
iwona.tokarska@radio.opole.pl
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »