Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 stycznia 2022 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Wiktor Spisla był mieszkańcem gminy Dobrzeń Wielki. Całe życie poświęcił ludowemu śpiewaniu. Był też członkiem grupy teatralno-muzycznej PanTaŁyk działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Pod koniec listopada po raz ostatni wystąpił na scenie tej placówki. Zostały wydane trzy płyty z jego pieśniami. W tym roku świętował 70. urodziny. Wykonywał pieśni ze Śląska Opolskiego. Były to m.in. utwory z okolic Chróścic, Siołkowic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Repertuar przejął od ojca i dziadka, a także od starszych mieszkańców wsi opolskich. Były to ballady, kolędy i pastorałki. Nie brakowało również pieśni rekruckich, miłosnych oraz gospodarskich. Tabac baRock cafe - projekt Czcibora Hejwawskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 CAŁY NASZ SPORT

Odra Opole rozpoczęła w tym tygodniu przygotowania do wiosennych spotkań w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Więcej na ten temat usłyszymy w rozmowie z prezesem klubu – Tomaszem Lisińskim.

Dzisiaj (15.01) swój mecz o ligowe rozegrają koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej, którzy w tej chwili zajmują trzecią pozycje w rozgrywkach I ligi. O nastrojach przed spotkaniem z Księżakiem Łowicz opowie nam trener opolskiej drużyny – Kamil Sadowski.

Następnie powrócimy do szlagierowego meczu w siatkarskiej Lidze Mistrzów pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Cucine Lube Civitanova. W Arenie Gliwice minimalnie lepsi byli goście z Włoch.

W drugiej części programu przeniesiemy się do Nysy skąd na żywo relacjonować będziemy spotkanie 16. kolejki PlusLigi, w którym miejscowa Stal podejmować będzie PGE Skrę Bełchatów. Z naszymi mikrofonami będziemy także na meczu TAURON 1. Ligi siatkarzy: ZAKSA Strzelce Opolskie – Chrobry Głogów.


Do słuchania zaprasza 15:05 do 19:00 Grzegorz Frankowski oraz jego zespół. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »