Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Najnowszy album Piotra Kachnego, kreatywnego artysty plastyka związanego również z muzyką Omna Mah "Taology".

Nazywani „Radiohead brytyjskiego jazzu” Gogo Penguin garściami czerpią zarówno z rocka, jazzu, jak i muzyki minimalistycznej, czego owocem jest ich eksperymentalna, lecz zawsze urzekająca muzyka. Kwartet z Manchesteru uważany jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie, który cechują: jungle’owe rytmy, niskie basy oraz piękne melodie. 5 czerwca 2020 roku premierę miało ostatnie, jak dotąd wydawnictwo grupy, zatytułowane po prostu „Gogo Penguin”.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 KTO RANO WSTAJE...
To będzie jeden z najweselszych poranków w tym miesiącu, albo kwartale. Prezenty dostarczone, sprawdźmy więc co myślą o nich obdarowani i dlaczego ich rodzice nigdy nic nie dostają. Na te ważne pytania odpowiedzą przedszkolaki. A słuchaczy zapraszam do podzielenia się wspomnieniami z Mikołajem w roli głównej.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem Porannej Loży Radiowej będzie poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który chce zmian w kodeksie wyborczym dotyczących mniejszości narodowych. Mniejszości w Polsce nie muszą przekroczyć pięcioprocentowego progu wyborczego aby uzyskać mandat w wyborach do Parlamentu. Jak mówi poseł z Opolszczyzny z tego przywileju korzysta tylko Mniejszość Niemiecka, a zniesienie go będzie krokiem do przywrócenia symetrii w traktowaniu mniejszości narodowych.

Do słuchania 6:05 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »