Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 listopada 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem audycji będzie Mateusz Maciołek, pianista pochodzący z Opolszczyzny, który aktualnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Z jednej strony będzie to kolejne spotkanie symbolicznie nawiązujące do świętującej 75-lecie istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, z drugiej okazja do zapoznania się ze światem muzyki widzianej oczami młodego artysty. Przede wszystkim jednak opowiemy o wspaniałym dziele Johannesa Brahmsa, które będzie można usłyszeć na początku grudnia w Opolu, podczas recitalu fortepianowego objętego patronatem Radia Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Jest drogo, a będzie jeszcze bardziej. Na dzisiejszej (25.11) sesji Rady Miasta Opola radni zajęli się podwyżkami opłat lokalnych na 2022 rok. Mają wzrosnąć podatki od nieruchomości, czynsz w lokalach komunalnych, droższe będą też bilety komunikacji miejskiej. Miasto uzasadnia to wysoką inflacją, rosnącymi kosztami energii i paliw i zapowiadającymi się mniejszymi wpływami podatków do miejskiej kasy.
  • Coraz więcej zakażeń i zgonów spowodowanych koronawiusem. Przed punktami wykonującymi testy na obecność koronawirusa pojawiły się kolejki. W magazynie szczegółowy raport o sytuacji w opolskich szpitalach.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »