Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 października 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak bardzo zmienił się zawód dyrygenta i w jakich aspektach zmiany te się dokonały? Czy istnieją pozytywne aspekty śledzenia przez media pracy muzyków i jakie doświadczenia mogą się przydawać w pracy z orkiestrą? To tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas specjalnego wywiadu udzielonego przez maestro Antoniego Wita dla Radia Opole. W audycji premierowo zabrzmi zapis rozmowy z wybitnym polskim dyrygentem, zarejestrowanej przed tygodniem w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Nie zabraknie także muzyki będącej zaledwie drobnym wycinkiem potężnego dorobku fonograficznego, jaki ma na swoim koncie maestro Antoni Wit.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Jakimi historiami wybitny dyrygent Antoni Wit podzielił się z uczestnikami spotkania autorskiego, zorganizowanego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera? Jakie były wrażenia uczestników spotkania i koncertu z udziałem mistrza? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w audycji, nie pomijając informacji o programie najbliższych koncertów organizowanych przez filharmonię.

Porozmawiamy też o niezwykłej, chóralnej inicjatywnie, jaka powstaje w Głubczycach za sprawą Tadeusza Eckerta. Przy okazji spytamy co wspólnego z głubczyckimi chórami ma.... anioł! Czy to muzyka uskrzydla czy może jest jeszcze inny trop?

Ponadto będzie parę słów o premierze płyty z muzyką Mieczysława Wajnberga (Weinberga), o której opowiedzą Michał Kowalczyk i Mateusz Rożek, czyli artyści pochodzący z Opola.

W audycji również:
20:40 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk.

Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »