Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 października 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak bardzo zmienił się zawód dyrygenta i w jakich aspektach zmiany te się dokonały? Czy istnieją pozytywne aspekty śledzenia przez media pracy muzyków i jakie doświadczenia mogą się przydawać w pracy z orkiestrą? To tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas specjalnego wywiadu udzielonego przez maestro Antoniego Wita dla Radia Opole. W audycji premierowo zabrzmi zapis rozmowy z wybitnym polskim dyrygentem, zarejestrowanej przed tygodniem w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Nie zabraknie także muzyki będącej zaledwie drobnym wycinkiem potężnego dorobku fonograficznego, jaki ma na swoim koncie maestro Antoni Wit.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Spacer po lesie, zakupy w centrum handlowym, zabawa z dziećmi, a może herbata i ciepły koc? Jak się wyciszacie, relaksujecie i czego do tego potrzebujecie? Lepiej szybko znajdźcie odpowiedzi na te pytania, bo dziś świętujemy Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Czekamy na Wasze propozycje, bo na Was czekają radiowe upominki!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Joanna Matlak
  • O kondycji finansowej opolskich szpitali, a właściwie jej braku, będziemy rozmawiać z wicemarszałek województwa Zuzanną Donath Kasiurą. Dodajmy, że sejmik uchwalił apel do ministra zdrowia ws. potrzeby utworzenia tarczy osłonowej dla służby zdrowia. Poparli go także dyrektorzy opolskich placówek. Czy apel może być skuteczny?
Do słuchania od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »