Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 października 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kult - Spokojnie

Trzecia, przełomowa (jeżeli chodzi o wejście do mainstreamu) i najbardziej kultowa płyta zespołu. Mamy na niej dwa wielkie przeboje "Do Ani" i "Arahja", jednak zachwyca całość, a zwłaszcza to, że przebojowość towarzyszy tu mrocznym, niepokojącym dźwiękom i zniewala transowością.

Gene Loves Jezebel - Promise

Debiutancka płyta nowofalowej grupy (mieliśmy okazję słuchać już ich późniejszej płyty, o nieco odmiennym charakterze) na której słychać już wielki talent do włączania do swoich kompozycji różnych elementów, stąd znajdą tu miłe dla siebie dźwięki i fani Joy Division i U2.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Przyszłością branży muzycznej są LUDZIE! W nich trzeba zainwestować... tylko jak? O tym będzie najbliższa Konferencja Branży Muzycznej, organizowana w dniach 13-14 listopada 2021 w Krakowie, przez Tak Brzmi Miasto. To największa konferencja branży muzycznej w Polsce, która zgromadzi specjalistów od muzyki, kultury, biznesu, psychologii, a nawet futurologi. Panele, warsztaty i wykłady ekspertów z szerokiego świata muzyki w tym roku będą dotykać przede wszystkim sensu tworzenia, wartości współpracy i istoty tworzenia więzi z publicznością, ale także promocji, produkcji czy prawa autorskiego. W radiowych Rewirach Kultury, po godz. 19:15 opowie o tym w imieniu organizatorów - Ewelina Krawczyk.

Po godzinie 20:15 - cykl Sekretne Życie Piosenki - odwiedzi Anna Pasek "Paskuda". To miłośniczka piosenki, turystyki oraz gromadzenia ludzi przy muzyce i ciekawych projektach. Prowadzi ona w Gliwicach nietypowy, zielony zakątek pod nazwą "PaskudoFonia". Przygoda ta zaczęła się od cyklu koncertów "Dobrych Piosenek Na Paskudną Pogodę" organizowanych w różnych miejscach na Śląsku, a doprowadziła do powstania stałej przestrzeni pełne koncertów i warsztatów twórczych oraz Fundacji Inicjatyw Artystyczno-Turystycznych. W audycji usłyszymy o powstaniu, idei, aktualnych działaniach "PaskudoFonii" i o tym co oferuje to magiczne miejsce.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo:barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »