Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Spirit - "Twelve Dreams of Dr. Sardonicus"
  • Nietuzinkowa grupa, którą z biegiem lat coraz trudnie jednoznacznie zaklasyfikować. Wychodząc od psychodelii lat 60-tych, coraz śmielej penetrowała wszelkie odmiany rocka, z naciskiem na rock progresywny i jazz.

Zbigniew Wodecki - "The best of"
  • W przypadku twórczości Zbigniewa Wodeckiego, wydanie płyty winylowej z Jego przebojami jest tym bardziej zasadne, że nie "rozpieszczał" on swoich fanów wydawaniem płyt i większość z piosenek nie ukazała się na winylowym nośniku w czasach powstawania lub była rozproszona na różnych składankach.

Płyta dedykowana Polskim lotnikom walczącym w Bitwie o Anglię
  • Ogromny rarytas fonograficzny, udostępniony dzięki uprzejmości słuchacza. Zawiera trzy pieśni, w tym dwa marsze dla Dywizjonów 300 i 304.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Jak połączyć rap z poezją? Czy teksty hiphopowe to współczesne utwory literackie? I wreszcie - czy senior pozna się na dobrych bitach? O tym dowiedzą się już w najbliższy weekend babcie i dziadkowie, którzy wezmą udział w warsztatach w Muzeum Polskiej Piosenki! W programie zaprosimy na to międzypokoleniowe wydarzenie, ale będziemy też na śniadaniu w jednym z opolskich przedszkoli. A na koniec Dzień Kawy i na wspólną filiżankę małej czarnej zapraszamy już o 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W Porannej Loży Radiowej porozmawiam o tym jak mogą ułożyć się stosunki polsko-niemieckie. W Niemczech trwają rozmowy między potencjalnymi koalicjantami nad utworzeniem rządu. Scenariuszy jest wiele, a który jest najbardziej prawdopodobny? O to spytam Piotra Cywińskiego, publicystę i wieloletniego korespondenta „Wprost” z Bonn, Brukseli i Berlina, specjalizującego się w problematyce międzynarodowej, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-niemieckich.

Do słuchania od 6:05 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »