Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Krystyna Stańko - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka obdarzona oryginalną barwą głosu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2012 roku w każdą niedzielę prowadzi autorską audycję o profilu jazzowym w Radiu Gdańsk. W czerwcu 2014 ukazał się album Krystyny Stańko pt. ”Snik” z muzyką inspirowaną regionem Szwajcarii Kaszubskiej z elementami folkloru i dużą dawką improwizacji , który zebrał bardzo dobre recenzje. "In The House Of Mirrors" - ostatnie dzieło nieżyjącego już międzykulturowego kompozytora Hectora Zazou łączy muzyków indyjskich i uzbeckich w celu nowoczesnej aktualizacji tradycyjnej muzyki indyjskiej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Mistrzostwa Europy siatkarzy wkraczają w decydującą fazę. Na placu boju zostały już tylko cztery zespoły. Biało-czerwoni o finał zagrają dziś ze Słoweńcami. Przed spotkaniem przeniesiemy się do katowickiego Spodka, by sprawdzić jaka atmosfera panuje wśród naszych kibiców na trybunach.

W sekwencji siatkarskiej powiemy również jak w Turnieju Legend im. Andrzeja Kaczmarka radziły sobie nasze sztandarowe drużyny: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Stal Nysa.

W programie wrócimy także do piątkowej (17.09) konfrontacji Gwardii Opole z MMTS Kwidzyn w Superlidze piłkarzy ręcznych, a bezpośrednią transmisję przeprowadzimy z inauguracyjnego spotkania w I lidze szczypiornistów: UKS Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica.

Sporo miejsca poświęcimy również meczom 9. kolejki III ligi piłkarskiej: Stali Brzeg z Miedzią II Legnica i MKS-u Kluczbork z Pniówkiem Pawłowice na wyjeździe.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »