Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 września 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Prawdziwa, festiwalowa kumulacja szykuje się na Opolszczyźnie. O tym co będzie się działo na 18. Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju porozmawiamy z Hubertem Prochotą.

O programie 6. Festiwalu Mikołaja z Koźla, który będzie się odbywał dosłownie równolegle, opowie z kolei Wojciech Wójcicki.

Przed nami także 29. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, a także 6. Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w Nowej Cerekwi i o tych wszystkich wydarzeniach krótko opowiemy w audycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Zasiadł na ławie oskarżonych z zarzutem zabójstwa. Jak ustalili śledczy, zadał kilkanaście ciosów nożem swojej ofierze za nieoddane pieniądze. Dziś w opolskim Sądzie Okręgowym ruszył proces 46-letniego Mirosława Sz., który w lutym tego roku miał dokonać morderstwa. Więcej o tym w magazynie reporterów Radia Opole.

Brak dojazdu na posesje czy trudności z odbieraniem śmieci przez firmy komunalne. Mieszkańcy dzielnicy Generalskiej w Opolu skarżą się na przedłużający się tam remont ulic i chodników. Cieszą się i doceniają, że będą mieli nową infrastrukturę drogową, ale są już zmęczeni ciągłą zmianą terminów zakończenia robót.

W czasie pandemii wraz z nastaniem powszechnie pracy i edukacji zdalnej nasiliły się oszustwa internetowe. Złodzieje są coraz bardziej wymyślni w sposobach wyłudzania pieniędzy w sieci. Dlatego ważna jest wiedza, jak zawczasu reagować. Dziś uczono tego na warsztatach "Bezpieczne klikanie".

Dla naszego zdrowia, bezpieczeństwa i dla środowiska. Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać do wybierania alternatywnych form komunikacji i częstszego pozostawiania aut w garażach. Co z tej okazji przygotowano w Opolu? O tym też w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »