Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Homo Homini - 4

Płyta inna od poprzednich głównie za sprawą dwóch śpiewających wokalistek, jak i nieco zmodyfikowanemu brzmieniu, a o wszystkim tym opowie tym razem także lider zespołu, Aleksander Nowacki.

Shawn Phillips - Do You Wonder

Jeden z najbardziej tajemniczych i niebanalnych songwriterów lat 60-tych (grał także na wielu płytach Donovana), jeszcze lepiej poradził sobie w kolejnej dekadzie, nagrywając nagradzanie płyty, często dwie w jednym roku jak w przypadku prezentowanego albumu z roku 1974. Mamy tu nadal obecny folk, ale i sporo rocka, elementy funku i rocka progresywnego, a całość tworzy niesamowity nastrój.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranny wyścig z czasem rozpoczynamy od odgłosów z lasów! A jest czego posłuchać, trwa bowiem rykowisko jeleni.

Sprawdzimy też szczegóły Jarmarku Franciszkańskiego, będziemy w złotej szkole, a na koniec strażacy z Kadłuba Turawskiego proszą o pomoc. Ich wóz należy wymienić, a na nowy nie ma środków.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska-Kobza
  • O możliwość dokonywania szczepień przeciwko covid-19 w aptekach zabiegali farmaceuci i taką możliwość dostali kilka miesięcy temu. Patrząc jednak na tempo szczepień można się zastanawiać, czy ta możliwość jest wykorzystywana w takim stopniu w jakim by chcieli? Jeśli zaś chodzi o prowadzenie aptek, to 4 lata temu weszła ustawa nazywana w skrócie "apteka dla aptekarza". Jednak jak czytamy w liście otwartym prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej jest ona omijana przez podmioty nieuprawnione do prowadzenia aptek. O tym zjawisku i o szczepieniach w aptekach porozmawiam z Markiem Tomkowem wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Do słuchania od 6:05 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »