Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sopot 76
Podczas festiwalu sopockiego występowały nie tylko zagraniczne gwiazdy (chociaż niewątpliwie były wielką atrakcją i jego wyróżnikiem), ale również rodzimi artyści i właśnie taki przegląd sopockich przebojów mamy na prezentowanej płycie.

Opole 76
Płyta z tego samego roku, co sopockie przeboje, więc niezwykle ciekawe jest, w takim zestawieniu, nie tylko ich porównanie, ale też prześledzenie tego, co było wówczas w muzyce popularne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Gdy chodzi o zdrowie i życie, przypomnień nigdy za wiele. Warto zatem uważnie posłuchać reportażu Eweliny Rusin- Różyckiej: "Bestie". To się zdarzało i zdarzać się będzie, czyli przypadki pogryzienia ludzi przez psy. Jak nie dopuścić do tragedii, których ofiarami często stają się najmłodsi? Jak okiełznać zachowania psów ras najbardziej agresywnych i niebezpiecznych? A może to nie czworonogi są winne, a ich właściciele? Audycja powstała w roku 2000, ale i wtedy zapraszała do myślenia i dziś też.

"Bajka na motywach śląskich i chińskich", to urocza opowieść o historii Chińczyka, który w roku 1929 wyszedł z domu jako 9 - letni chłopiec do pracy w cyrku, obszedł pół świata, ożenił ze Ślązaczką i osiadł na Śląsku Opolskim. I słusznie się Państwo domyślają, że to także historia jego żony, która jako dziewczyna poszła za Chińczykiem w świat...Pięknie tę historię w roku 1988 dźwiękiem namalował Witold Nowicki, a my z przyjemnością po nią raz jeszcze sięgniemy.


Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »