Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 czerwca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Trzy albumy Dori Caymmi'ego "Brasilian Serenata", "If ever" i "Kicking cans". Dori Caymmi jest brazylijskim wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i producentem. Pracował jako gitarzysta i aranżer dla zespołu Paula Wintera i koncertował z nim w Stanach Zjednoczonych. Aranżował albumy Caetano Veloso, Gal Costy i Gilberta Gila. Był związany z muzykami ruchu tropicalia późnych lat 60., ale nie nagrywał w tym stylu, ponieważ nie lubił muzyki pop. W latach 70. i 80. komponował ścieżki dźwiękowe do telewizji i filmów, m.in. "Cronica da Casa Assassinada" (1971), którą pisał z Antonio Carlosem Jobimem. W 1989 przeniósł się do Los Angeles w Kalifornii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczął dzisiaj (21.06) specjalną akcję szczepień dedykowaną ojcom oraz osobom powyżej 60. roku życia. To kolejna próba dotarcia do sceptyków programu szczepień przeciw COVID-19.
  • Sanepid po ponad rocznej walce z koronawirusem wreszcie wraca do swoich normalnych obowiązków. Pracownicy mogą też wykorzystać zaległe urlopy. Od 11 marca 2020 roku, kiedy na Opolszczyźnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, w regionie na COVID-19 zachorowało prawie 70 tys. osób.
  • W magazynie będziemy także na Mistrzostwach Opolszczyzny w Kolarstwie Górskim Family Cup, które odbyły się w Skarbiszowicach w gminie Tułowice.
  • Odwiedzimy także muzeum starych gier i komputerów w Opolu. Commodore 64, ZX Spectrum, Atari, Amiga - nieco starsi mieszkańcy naszego regionu z pewnością dobrze pamiętają te kultowe komputery z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »