Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan "Kyks" Skrzek i Bezdomne Psy - Kyksówka blues

Po surowych i ascetycznych nagraniach z fortepianem i harmonijką, zupełnie inny album, nadal oczywiście króluje blues, ale do towarzystwa mamy w pełni "rockowy" zespół uznanych muzyków, jak Leszek Winder, Jerzy Kawalec, czy Michał Giercuszkiewicz.
Rory Gallagher - Blueprint

Irlandzki wokalista i gitarzysta blues rockowy, tuż przed nagraniem słynnego "Tattoo" jest równie intrygujący i różnorodny stylistycznie. Mamy tu więc i blues i folkową balladę i klasycznie rockowe piosenki, z których znaczna część, to rozbujane, długie kompozycje, a w takiej formule Rory najlepiej pokazuje zwłaszcza swój talent jako gitarzysta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU

Nigdy nie jest za późno, by swoje życie na lepsze zmienić. Agata "ćpała" przez sześć lat. Przestała, bo stała się ofiarą tragicznego wypadku - amputowano jej obie nogi. Gdy Danuta Starzec w roku 2004 nagrywała reportaż: "Drugie życie Agaty", bohaterka tej opowieści była uczennicą liceum i miała ogromne szanse na studia. Wstrząsająca to opowieść, także z udziałem mamy Agaty, bez przemilczania spraw najtrudniejszych, poruszająca do głębi. Jeśli zaczną Państwo słuchać, to tak już będzie do końca tej audycji. Niektóre jej fragmenty mogą się okazać wręcz szokujące, ale może dzięki temu ważne refleksje przywołają.

Wiele lat temu, bo w roku 1992, Ewa Bilicka wybrała się do Czarnowa na Dolnym Śląsku, by opisać: "Drugą świadomość". Trzeba wyjaśnić, że to tam właśnie powstała (jedyna w Polsce) farma wyznawców ruchu Hare Kryszna i że to tam powstał reportaż, który do dziś zaprasza do rozmyślania na ludzką naturą. Jakimi ludźmi byli przed przybyciem do tego miejsca, a jakimi są teraz? To proste, ale jakże ważne pytanie, pozwoliło reporterce nagrać wiele ciekawych odpowiedzi i dotrzeć do sposobu myślenia osób, które postanowiły odrzucić dotychczasowe życie. Ocenę tego zjawiska, jak zawsze, pozostawimy naszym słuchaczom.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »