Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 czerwca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Stefan Schultze to pianista i kompozytor. W swoim stylu łączy elementy nowej muzyki i jazzu, a swoje kompozycje wykonuje „niemal klasycznie”.

Jazz Q, jedna z przodujących czechosłowackich formacji jazz-rockowych, dowodzona przez pianistę Martina Kratochvíla, w lipcu 1972 roku pojawiła się na deskach festiwalu jazzowego w Pori i… wzięła publiczność szturmem. Dzieląc scenę z kwintetem Chicka Corei, zaczarowali słuchaczy doskonałym fusion na światowym poziomie.

Legendarna wokalistka jazzowa, Deborah Brown.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

22:00 PRZY RODZINNYM STOLE
Coraz więcej rodzin interesuje się familijnymi pamiątkami i starymi przedmiotami. Pan Jarosław spod Niemodlina mówi, że w rękach tych ludzi czasami znajdują skarby cenniejsze i bardziej interesujące od tych, które można zobaczyć w muzeach na Opolszczyźnie. Dzięki takim zbieraczom albo kolekcjonerom przedmioty te nie trafiają na śmietnik. Tak właśnie m.in. udało się uratować dokumenty z czasów Powstań Śląskich i plebiscytu.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Krzysztof Dobrowolski. Z autorem można kontaktować się mailowo: krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »