Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Jaromír Nohavica – czeski bard, kompozytor i poeta. Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Nazwany na cześć Anansiego – wielkiego trickstera mitologii Akan – album "Spider Tales" zawiera czternaście starannie dobranych utworów zaczerpniętych z szeroko zakrojonych badań Jake'go Blounta nad muzyką góralską i rdzenną. Rezultatem jest bezprecedensowy testament głosów głęboko zakorzenionych w tradycji Appalachów.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Opolski Festiwal Skoków, to główne wydarzenie, którego przebieg będziemy relacjonować w naszym programie. W tym roku impreza została podzielona na dwie części - czerwcową i wrześniową. Dzisiaj (12.06) na stadionie Opolskich Olimpijczyków rywalizować będą wyłącznie Polacy. W kategorii wiekowej juniorów i seniorów zobaczymy najlepszych zawodników z całego kraju.

Sporo miejsca poświęcimy także naszym najlepszym drużynom siatkarzy: Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Stali Nysa. W obu zespołach przed nowym sezonem trwa transferowa karuzela. Zdobywca Ligi Mistrzów na razie głównie informuje o odejściach z klubu. Natomiast Stal w ostatnim czasie pozyskała między innymi reprezentanta USA – Mitchella Stahla.

Jutro swój ostatni mecz w tym sezonie rozegrają piłkarze Odry Opole. Na zakończenie rozgrywek Fortuna 1. Ligi niebiesko-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Widzewem Łódź. O tej ciekawie zapowiadającej się konfrontacji porozmawiamy z Tomaszem Lisińkim, prezesem opolskiego klubu.

W audycji mówić będziemy również o książce pt. ,,Historia pisana piłką”, wydanej z okazji 75-lecia Klubu Sportowego ,,Fortuna” w Głogówku. Na ten temat porozmawiamy ze współautorem tej obszernej monografii – Dariuszem Przybylskim.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »