Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 maja 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ

Dwupłytowy album "Vivendo Vinicius: Serie Ao Vivo" i Vinicius De Moraes, Carlos Lyra, Baden Powell, Miucha, Toquinho.

Marcus Vinicius da Cruz de Mello Moraesto to brazylijski poeta, prozaik, dramaturg, krytyk filmowy, dyplomata, kompozytor, wokalista - jeden z twórców stylu bossa nova. Był jedną z dominujących postaci brazylijskiej muzyki od końca lat 50. aż do śmierci w 1980, stworzył szereg najpopularniejszych utworów brazylijskiej muzyki popularnej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Panuje opinia, że wsie i miasteczka są nudne, że to miejsca dobre dla ludzi przeciętnych. No, bo jak można wybić się mieszkając na przykład w Ozimku? Jak pokierować swoim losem, by czerpać z życia satysfakcję i osiągnąć wysoko postawione cele? Czy rzeczywiście wszystko zależy od nas samych, od naszej kreatywności i od chęci tworzenia? To audycja, która być może, odpowie na te pytania. W reportażu Andrzeja Russaka z roku 2008, "Byłam generałem", poznamy trenerkę - Katarzynę Kamińską i mażoretki, które Ozimek rozsławiają nie gorzej niż po sąsiedzku krasiejowskie dinozaury. I jeszcze istotna uwaga: "Chłopcy nie mogą być mażoretkami, ale mogą brać udział w pomponach." Rozwinięcie tej myśli w reportażu.

Zespół folklorystyczny "Piast" z Brzegu przechodził różne koleje losu. Być może seniorzy pamiętają, że można go było podziwiać także w programach telewizyjnych, że obok sukcesów przychodziły i trudne dni, gdy zawieszał działalność. Reportaż Danuty Starzec z roku 2008, "Taniec ich kręci", to nie kronika wydarzeń, ale próba odpowiedzi na pytanie czym w ogóle taniec jest. Bohaterami tej opowieści byli Andżelika i Andrzej Rolscy, Jacek Ochmański oraz młodzież z Teatru Muzycznego "Loża". Przekonajmy się raz jeszcze, że rytmiczne i pięknie zaplanowane zmagania z kończynami mogą być alternatywą dla narkotyków i alkoholu.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »