Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Z archiwum Veritonu cz.4 - Nasze zespoły

Ostatnia część zestawu przypominającego artystów, którzy nagrywali dla wytwórni Veriton w okresie, kiedy wydawała ona muzykę rozrywkową. Z wszystkich czterech płyt mamy tutaj najwięcej "rarytasów", zespołów mało dzisiaj pamiętanych i granych (niektóre nie doczekały się płyt długogrających), jak Krystynki, Eskulap, czy Warszawskie Smyczki.

Bronski Beat - The Age of Consent

Debiut jednej z najciekawszych grup brytyjskich lat 80-tych, z obdarzonym niezwykłym głosem Jimmym Somervillem z wielkim, przełomowym także w warstwie tekstowej utworem "Smalltown Boy" i nie mniej przebojowym "Why?". Jednak pozostała część płyty pokazuje, ze przyklejanie grupie etykiety new romantic, czy new wave to zdecydowanie za mało. Sporo tu soulu i jazzu z etnicznymi odniesieniami, nie tylko dlatego, ze wśród kompyzcji włąsnych mamy i Gerswina i Georgio Morodera z Donna Summer.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Przed nami kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią. Od soboty zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Klienci restauracji, barów i kawiarni nie będą już musieli zamawiać tylko na wynos, a będą mogli usiąść w ogródku na świeżym powietrzu. Więcej osób będzie mogło też wejść do autobusów komunikacji miejskiej. Jakie dokładnie zmiany wchodzą w życie od weekendu? O tym w magazynie Reporterskie tu i teraz.

Zajrzymy też na boiska i inne obiekty sportowe. Tutaj także - łagodzenie pandemicznych obostrzeń. Kibice znów będą mogli "na żywo" dopingować swoje ulubione drużyny, choć jeszcze w ograniczonej liczbie.

Sześć koncertów w cztery dni - przed nami 37. Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Radio Opole jest partnerem tego wydarzenia. Co nas czeka? O tym także w programie.

Podsumujemy również konferencję architektów w Nysie, którzy debatowali o pięknie w architekturze i harmonii miejsca. Ostatnio głośno jest o gminach, które betonują place i wycinają z nich zieleń. Skąd ta moda? Jak wpływa to na nasze samopoczucie? To także sprawdzimy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »