Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - "Dla mojej dziewczyny"

Płyta, w warstwie tekstowej, w całości poświęcona kobietom. Mamy rok 1979, a więc szczyt popularności Artysty i nimb amanta polskiej estrady. Nie brak tu jednak zarówno wesołych, pogodnych utworów, jak i pełnych poważnej zadumy, ukazujących blaski i cienie miłości, czy życia po prostu.

Status Quo - "Whatever You Want"

Dwunasty album zespołu, wydany w tym samym roku, co prezentowana płyta Krzysztofa Krawczyka. Grupa nigdy nadmiernie nie eksperymentowała ze swoim stylem, ale płytą tą potwierdza swój status legendy brytyjskiego rocka i jak mało kto, po tylu latach, ciągle potrafi nagrywać zapadające w pamięć przeboje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Gościem pierwszej części piątkowych rewirów kultury będzie Patryk Szczepanik - młody polski "youtuber". Jego kanał "Szczepanikov" śledzi ponad 300 tysięcy obserwatorów, a każdy kolejny publikowany film ma setki tysięcy wyświetleń. Patryk znany już jako człowiek Internetu, miesiąc temu zaskoczył swoich fanów publikując piosenkę "5137" - czyli swój pierwszy singiel, a wraz z nim teledysk. W dwa tygodnie od premiery uzyskał on rekordową liczbę blisko 500 tysięcy wyświetleń, a sam utwór setki tysięcy odtworzeń na portalach streemingowych.
W audycji porozmawiamy o tym, w jaki sposób robi się karierę w Internecie, a także czy da się z youtubera przekwalifikować na artystę - wokalistę?

Po godzinie 20:00 - w cyklu Sekretne Życie Piosenki - zagości Marek Adrzejewski, znany z Lubelskiej Federacji Bardów, ale także z własnej bardzo charakterystycznej solowej twórczości muzyczno-literackiej.
Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W czasach pandemii zdołał napisać, skomponować, wyprodukować i wydać kolejny autorski album pt. "Wariactwo", stworzony wspólnie z jego synem Michałem (pianistą i aranżerem).
Jak tworzy się w czasach trudnych? Jak zamknąć w piosenkach komentarz do tego, co dzieje się aktualnie w świecie, kiedy mieszają się w ludziach złość, ironia, śmiech i strach? O tym wszystkim porozmawia z artystą Basia Beuth.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »