Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Krawczyk - Dla mojej dziewczyny

Płyta, w warstwie tekstowej, w całości poświęcona kobietom. mamy rok 1979, a więc szczyt popularności Artysty i nimb amanta polskiej estrady. Nie brak tu jednak zarówno wesołych, pogodnych utworów, jak i pełnych poważnej zadumy, ukazujących blaski i cienie miłości, czy życia po prostu.

Status Quo - Whatever You Want

Dwunasty album zespołu, wydany w tym samym roku, co prezentowana płyta Krzysztofa Krawczyka. Grupa nigdy nadmiernie nie eksperymentowała ze swoim stylem, ale płytą tą potwierdza swój status legendy brytyjskiego rocka i jak mało kto po tylu latach, ciągle potrafi nagrywać zapadające w pamięć przeboje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Ledwo pierwsze promienie wiosennego (a w tym roku leniwego) słońca do nas dotarły, a oni już pojawili się na swych wypielęgnowanych maszynach. "Wolność i wiatr", reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej powstał w roku 2009. Bohaterami tej opowieści stali się: Arek i Kuba - studenci Politechniki Opolskiej oraz Tomek - uczeń Technikum Mechanicznego. Usłyszymy także ich mamy: Elżbietę, Jadwigę i Ewę. Motocyklistów można wszędzie spotkać, trudno ich na drogach nie zauważyć, a ich sposób na życie czasem budzi intensywne emocje. Posłuchajmy, by lepiej zrozumieć.

Pierwszy raz znalazł się w więzieniu, gdy miał...rok. "Marian - wnuk Jakuba", to reportaż, który nagrałem w roku 2002, a jest pełen ciekawych i zaskakujących informacji. Nie mogło być inaczej, skoro bohater tej opowieści - lekarz, Marian Kania - to wnuk Jakuba Kani, poety, pisarza, działacza oświatowego i powstańca śląskiego, a jego mama, Helena, należała do Armii Krajowej. Niezwykłe były losy pana doktora, który dosłownie na szerokie morze wypłynął i poszukiwał (towarzyszyły mu burze i sztormy) swojego miejsca na ziemi. Był pomywaczem, kelnerem, a pieniądze na swój gabinet lekarski zarobił (między innymi) w posiadłości "Jasna polana", należącej do słynnej milionerki, Barbary Piaseckiej-Johnson. To tam zobaczył Kossaka... za szafą.

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »