Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 kwietnia 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dwupłytowy album "Nowa Tradycja Antologia Polskiego Folku" zawiera nagrania z różnych edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Trzydzieści dziewięć utworów ukazuje wielobarwne, wielokulturowe i polskie oblicze tego festiwalu. Wielu artystów, którzy brali udział w konkursach we wcześniejszych edycjach, może poszczycić się już własnym dorobkiem fonograficznym. Album ma być przede wszystkim piękną muzyczną opowieścią, która prowadzi do samych źródeł naszej kultury, albo też otwiera nowy pejzaż dźwiękowy, w którym wyraźnie pobrzmiewają echa polskiej, ukraińskiej, żydowskiej i cygańskiej ludowej kultury muzycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego I ligi siatkówki kobiet, lider tabeli Uni Opole podejmie w Stegu Arenie Astorię Płomień Sosnowiec. Bezpośrednia transmisja z tego wydarzenia od godz. 16:00. Przed meczem naszym gościem będzie prezes klubu – Maciej Kochański, którego zapytamy między innymi o to, czy Uni jest przygotowane organizacyjnie na ewentualny awans do elity rozgrywek.

W programie mówić będziemy także o planach na najbliższy sezon zawodników reprezentujących barwy Hawi Rancing Team. O tegorocznych rajdach w enduro, motocrossie, czy kartigu opowie nam prezes opolskiego klubu – Piotr Kumiec.


Pomologia Prószków
, która od lat słynie ze szkolenia młodych piłkarzy przygotowuje się do otwarcia klasy mistrzostwa sportowego. Innowacyjny projekt na skalę województwa przedstawi naszym słuchaczom Marcin Śmieszkowicz, menadżer sportu w Zespole Szkół w Prószkowie.


W drugiej części programu powrócimy do pierwszego meczu o mistrzostwo Polski siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Niestety trójkolorowi przegrali 1:3. Drugie spotkanie w niedzielę (18.04) w Jastrzębiu.


Od 17.00 z naszymi mikrofonami będziemy na meczu play-off koszykarzy AZS-u Basket Nysa z Sokół Ostrów Mazowiecka. Zespół z Opolszczyzny walczy o awans do rozgrywek Suzuki 1.ligi.


Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »