Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
TOP 84
  • Tytuł wyjaśnia wszystko. Jest to zbiór największych polskich przebojów roku 1984, przy czym zdecydowanie dominuje muzyka rockowa, Republika, Maanam, Lady Pank, a muzykę pop reprezentuje właściwie tylko Kombi i Urszula z "Malinowym królem". Bez wątpienia był to rok szczególnie obfitujący w wielkie hity.

Terence Trent D'Arby - Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby
  • Debiutancki album z 1987 roku, który na stałe zapisał się w historii muzyki R&B. Otrzymał wiele nagród (w tym Grammy) i pozostaje do dzisiaj najbardziej znanym albumem Artysty, który - warto zaznaczyć - pod tym pseudonimem działał do 2001 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Młoda kobieta, matka dwojga dzieci, po rozwodzie, zostaje oskarżona o zabójstwo człowieka, z którym zamierzała sobie ułożyć życie. Trafia do więzienia z wyrokiem ośmiu lat pozbawienia wolności. Audycja była próbą ukazania tego, co dzieje się za murem, czym jest pozbawienie wolności. Istotne jest i to, że bohaterkę tej opowieści skazano po procesie poszlakowym. Reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej: "Podnieść się z kolan", powstał w roku 1993.

Później dla kontrastu usłyszymy: "Przytul mnie łąko". To reportaż Haliny Nabrdalik z roku 1993, który wręcz domaga się przypomnienia tu i teraz, bo już niebawem (oby szybciej niż później) łąki staną się piękne i "do przytulenia", i zawsze warto wybrać się do krainy łagodności, która dzięki poezji istnieje. Irena Lidia Węglarz, poetka, bohaterka tej opowieści, nie chce godzić się na szarą codzienność, walczy z własnymi słabościami i otoczeniem o prawo do bycia sobą. Jej słowa o przymierzu z przyrodą też do myślenia zapraszają i ważne są o każdej porze roku.

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »