Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
TOP 84
  • Tytuł wyjaśnia wszystko. Jest to zbiór największych polskich przebojów roku 1984, przy czym zdecydowanie dominuje muzyka rockowa, Republika, Maanam, Lady Pank, a muzykę pop reprezentuje właściwie tylko Kombi i Urszula z "Malinowym królem". Bez wątpienia był to rok szczególnie obfitujący w wielkie hity.

Terence Trent D'Arby - Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby
  • Debiutancki album z 1987 roku, który na stałe zapisał się w historii muzyki R&B. Otrzymał wiele nagród (w tym Grammy) i pozostaje do dzisiaj najbardziej znanym albumem Artysty, który - warto zaznaczyć - pod tym pseudonimem działał do 2001 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Terapia tlenowa - niezbędna w leczeniu pacjentów z COVID-19. Widać to chociażby po danych statystycznych zużycia tlenu medycznego. Opolskie szpitale wykorzystują w trzeciej fali koronawirusa dzienne około 15 ton tlenu ciekłego. Przed pandemią takie zapasy starczały na miesiąc. Jak wygląda terapia tlenowa w leczeniu covidowego zapalenia płuc? O tym w magazynie reporterów Radia Opole. Sprawdzimy też, jak przedstawia się sytuacja pandemiczna w regionie.

"Aktywny brzeżanin" - to nowa akcja miejscowego MOSiRu, mająca zachęcić do wstania z kanapy i ruchu w czasie pandemii. Uczestnicy programu rejestrują swoją aktywność w specjalnej aplikacji. Na koniec czerwca zostanie wybrany najaktywniejszy mieszkaniec Brzegu.

Opolskie służby celno-skarbowe oraz śledcze rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która wytwarzała nielegalnie papierosy. Przechwycone urządzenia wykorzystywane w procederze produkcji nielegalnych wyrobów tytoniowych przekazano dwóm szpitalom w Opolu w ramach walki z COVID-19. Więcej o akcji, jak i pomocy placówkom medycznym - także w RTT.

Opowiemy też o tym, jakie sportowe emocje czekają nas w weekend.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od poniedziałku do piątku od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »