Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka stworzona do tańca czy do słuchania? Odpowiedź na to pytanie w kontekście muzyki baletowej jest podchwytliwe i uzasadnione jednocześnie... Z perspektywy miłośników baletu, miłośników tańca klasycznego, osób podziwiających inscenizacje współtworzone przez warstwę muzyczną, będzie to wyglądało nieco inaczej niż z perspektywy melomana, skoncentrowanego wyłącznie na sferze dźwiękowej. A jednak z jakiegoś powodu kompletowano tzw. suity baletowe, dzięki czemu muzyka baletowa zaczęła funkcjonować także w wydaniu koncertowym (a z czasem również płytowym), oderwanym od tanecznego widowiska. Na przekór pogodzie wybierzemy się więc w zaczarowany, baśniowy świat baletowych dźwięków, sięgając po fragmenty zarówno znanych, jak i mniej popularnych kompozycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Pilotażowy Punkt Szczepień w Opolu zlokalizowany na lodowisku Toropol od przyszłego tygodnia ma rozpocząć swoją działalność. W miejscu, gdzie była tafla lodu stoją już specjalne boksy do obsługi pacjentów, trwają tam też ostatnie przygotowania oraz szkolenia personelu. Dziś poznaliśmy kwestie organizacyjne związane z przyjmowaniem mieszkańców. W magazynie RTT wrócimy do tego tematu.

Zajmiemy się też ponownie kwestią tego, kto może, a kto nie korzystać z punktu selektywnej zbiórki odpadów w Zdzieszowicach. Jak się okazało, takiej możliwości pozbawiono mieszkańców położonej zaledwie dwa kilometry Leśnicy. Czy coś się zmieniło po protestach ?

W programie sprawdzimy też, czy Opolanie planują, mimo pandemii i obostrzeń urlopy wakacyjne?

Odwiedzimy też Borucice w powiecie brzeskim, gdzie jest wioska krasnali. Atrakcja zlokalizowana przy wjeździe do wsi stale się rozrasta za sprawą mieszkańców i darczyńców, którzy w ten sposób zapewniają drugie życie figurkom, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiły obowiązkowy element wielu polskich podwórek i ogrodów.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »