Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Swingujące 3-miasto" - seria albumów muzycznych SOLITON, obejmująca najbardziej znanych trójmiejskich artystów jazzowych. Za dobór materiału odpowiada Marcin Jacobson. Serię stanowią albumy z wyselekcjonowaną polską muzyką.

W audycji dziś także Dexter Gordon – amerykański muzyk jazzowy, kompozytor, lider zespołów, pedagog i aktor. Jeden z pierwszych i jeden z najbardziej liczących się w muzyce jazzowej saksofonistów tenorowych, który w grze na swoim instrumencie zastosował stylistykę bebopu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie jednak mają być leczeni chorzy z COVID-19. Takie decyzje zapadły po rozmowach wojewody z marszałkiem województwa. Pierwsi pacjenci mają tam trafić w przyszłym tygodniu, a obecny OCR na czas zwiększonej liczby zakażeń ma zostać przekształcony w pocovidowy ośrodek rehabilitacyjny. Więcej na ten temat - w magazynie reporterów.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu planuje zwiększyć liczbę szczepionych osób - do 1400 pacjentów dziennie. Ma to związek z rozwinięciem działalności punktu i rozpoczęciem rejestracji kolejnych roczników. W programie sprawdzimy, jak przebiega proces szczepienia w naszym województwie. Zajrzymy też na lodowisko TOROPOL w Opolu, gdzie po rozmrożeniu tafli ma zostać utworzony punkt szczepień.

W magazynie reporterów Radia Opole zajmiemy się też tematem pomocy osobom, które przebywają w izolacji lub na kwarantannie. Czy nadal jest grono wolontariuszy, którzy chcą im pomagać, czy jednak ten entuzjazm w społeczeństwie zmalał wraz z upływem czasu?

Trzecia fala koronawirusa trwa, w szpitalach przebywa duża liczba pacjentów, liczba ofiar COVID-19 też utrzymuje się niestety na wysokim poziomie. Wciąż są jednak osoby, które kwestionują fakt pandemii. Dlaczego? Tym tematem także zajął się nasz reporter.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »