Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 7 marca 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Z jednej strony posłuchamy spokojnie i melancholijnie grającego Metus, a z drugiej nieco metalu progresywnego. Zagrają nam panowie z AnVsion. Z klasyków sięgniemy po Jethro Tull. W zagranicznych wojażach będziemy towarzyszyć Szwedom z Katatonii i przypomnimy sobie ich (zdaniem wielu) najlepszą płytę - "Viva emptiness". Nie sposób też nie sięgnąć po polskie Openspace i solową twórczość Jerzego Antczaka znanego z zespołu Albion.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

22:00 FORUM WIARY
Niedawno minęło 8 lat od kiedy papież Benedykt XVI stał się emerytowanym papieżem, pierwszym od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu. Dzisiaj przypomnimy niektóre momenty jego pontyfikatu. Powiemy także o Święcie Papieskim.

Wydział Teologiczny prezentuje swoją działalność online. Jej owoce możemy podglądać m.in. na stronie opolskiej diecezji. Niedawno ukazała się tam znana inicjatywa, czyli Wielkopostne wykłady. W programie dzisiaj także o różnych inicjatywach, które pomagają nam dobrze przeżyć Wielki Post.

Nie zabraknie także wspomnienia 20 lat istnienia Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie.

Powiemy także o nowej publikacji "Jak radzić sobie z sytuacjami trudnymi w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP".

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Roman Juranek. Z autorem można kontaktować się mailowo: roman.juranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »