Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bajm - Nagie skały
  • W latach 80-tych Bajm wydawał regularnie i dużo, i w przeciwieństwie do wielu innych grup na każdej swojej płycie miał utwory stające się wielkimi przebojami. Nie inaczej jest na czwartym albumie z 1988 (a nagrywanego jeszcze w 1987) roku, gdzie czuć już delikatnie zmieniającą się estetykę końca dekady, ale nadal mamy od razu rozpoznawalne brzmienie, a do grona wielkich utworów dołącza piosenka tytułowa oraz "Ogień i lód" autorstwa Konstantego Joriadisa, który pojawił się wówczas w składzie.

Warlock - Hellbound
  • Jedna z najważniejszych kapel metalowych lat 80-tych, do tego jedna z nielicznych z kobietą jako wokalistką (Doro Pesch, która później prowadziła karierę solową, jednak w sposób oczywisty wprost kontynuowała to, co rozpoczęła w ramach zespołu Warlock), której udało się wejść do panteonu sławy tego gatunku.

Cyndi Lauper - What's Goin On
  • Mniej znany maxi singiel Artystki, do tego w nieoczywistym dla niej repertuarze, bowiem mamy tu cover wybitnego pieśniarza soulowego Marvina Gaya i można powiedzieć śmiało, że "odczytując", czy też interpretując go w swoim stylu udało się Cyndi Lauper zrobić z tej piosenki równie intrygujące dzieło, co oryginał.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Rozmowa o głosie. To on przede wszystkim będzie bohaterem dzisiejszych Rewirów Kultury. Stanie się tak dzięki wizycie twyjątkowego gościa. Po godzinie 19:00 audycję odwiedzi Aleksandra Sozańska-Kut - wokalistka (m.in. zespołu Spirituals Singers Band), pedagog, trener pracy z głosem, ale także rehabilitantka głosu. Przyjrzymy się temu jak trzymają się nasze głosy w czasach pandemii i "zamknięcia świata"? Jakie sfery życia i części ciała mają wpływ na głos? Czy każde warsztaty wokalne to dobry pomysł dla głosu?

Natomiast w cyklu Sekretne Życie Piosenki, w drugiej godzinie audycji, piosenki ukryte w filmach. Wiele niezwykłych piosenek napisanych do polskich filmow znanych jest stanowczo zbyt mało... Nie wszyscy za to wiedzą o filmowym pochodzeniu wielu znanych utworów.

Dziś będzie możliwość poznania kilku odkryć filmowo-piosenkowych.

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa (czwartek)
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorami można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »