Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lutego 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Chick Corea, zdobywca 23 Nagród Grammy, amerykański pianista jazzowy i kompozytor, zmarł 9 lutego na rzadką odmianę nowotworu. Miał 79 lat. W 1968 roku Corea zastąpił Herbiego Hancocka w grupie Milesa Davisa. W kolejnych latach stworzył własne grupy - Circle i Return to Forever. Artysta regularnie wygrywał tytuł jazzowego artysty roku przyznawany przez "Downbeat Magazine". Był jednym z pionierów nurtu fusion w jazzie. W ubiegłym roku Corea wydał album "Plays".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Ta zmiana na szczytach regionalnej władzy miała nastąpić miesiąc temu, na poprzedniej sesji sejmiku województwa opolskiego. Ale z powodów formalno-prawnych mniejszość niemiecka musiała zaproponować nowego kandydata na wicemarszałka regionu. I dzisiaj formalnie już nowym członkiem zarządu jest Zuzanna Donath-Kasiura. W programie relacja naszego reportera z obrad dzisiejszej sesji. Kolejny opolski powiat zgłasza problem z nocnymi dyżurami aptek. Mieszkańcy powiatu strzeleckiego też nie kupią leków w środku nocy. Będzie też sport. Sprawdzimy, jakie są szanse, aby w Prószkowie powstała klasa mistrzostwa sportowego wraz ze szkołą bramkarzy.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Cezary Puzyna. Z autorem można kontaktować się mailowo:cezary.puzyna@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »