Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Samantha Fox - I Wanna Have Some Fun

Po debiutanckim albumie "Touch Me" bardzo długo ciągnęła się za artystką etykietka ładnej gwiazdki pop, jednak ci, którzy śledzili jej karierę uważnie dostrzec mogą z łatwością, że nagrała wiele stylowych piosenek nie tylko w tym nurcie, ale odważnie wkraczała w rejony rocka, muzyki electro, a nawet techno nie zapominając o klasyce, czego dowodem na tej trzeciej studyjnej płycie w karierze, ze smakiem zrobiony cover Dusty Springfield "I Only Wanna Be with You".

Lips Inc. - Mouth To Mouth

Jedna z czołowych grup amerykańskiego disco funku końca lat 70-tych i początku 80-tych, która na stałe weszła do kanonu gatunku głównie dzięki przebojowi "Funkytown", który otwiera te debiutancką płytę. Jednak i pozostałe trzy kompozycje są na równym poziomie (w sumie jest ich tylko cztery, ale ich czasy trwania to, chociaż to nie rock progresywny, średnio 8 minut każdy), a brzmienie, oparte na syntezatorach, ciekawie wzbogaca sekcja instrumentów smyczkowych i saksofon.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Niezwyczajny świat Szarego Niedźwiedzia", reportaż Zdzisławy Błażkowskiej, powstał w roku 1981, a do dziś brzmi uroczo zaskakująco, wręcz nieprawdopodobnie. Oto bowiem reporterka w Turawie odwiedziła przyrodnika, Konrada Wpronina, który był właścicielem... niedźwiedzicy - "Baby, pocałuj pana!" - nie tylko ten obrazek dźwiękiem namalowany - pozostanie w naszej pamięci. Reportaż jest wypełniony po brzegi zdumiewającymi i jakże ciekawymi informacjami. Jeśli Państwo jeszcze nie słyszeli tej audycji, to warto to uczynić - a jeśli Państwo słyszeli, to... tym bardziej zachęcam, bo uśmiechu i pogody ducha nigdy za wiele.

Razu pewnego spotkało się trzech panów - dwóch myśliwych i aktor. Łączyło ich artystyczne spojrzenie na świat, a już zwłaszcza na florę i faunę. Wpadli na pomysł, by w sposób zabawny i sympatyczny przybliżyć najmłodszym życie lasu i jego mieszkańców. Wacław Masłyk, Zbigniew Goluch i Waldemar Kotas, barwnie opowiedzieli o swojej pasji w reportażu, "Opowieści malowane dźwiękiem". Nagrała go w roku 2013 Ewelina Rusin - Różycka.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »