Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 stycznia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Na dobry początek zapoznamy się z albumem "Follow the future" krakowskiego BlackLight. Ale nie samymi nowościami człowiek żyje, dlatego zajrzymy też w przeszłość. Będzie bardzo nastrojowo za sprawą Szwedów z Opeth i Brytyjczyków z Porcupine Tree. Pojawi się także Quidam, ale z męskim wokalem z płyty "Alone Together". Przypomnimy sobie także piewców legend z Lubelszczyzny, czyli Circle of Bards. Sięgniemy też po klasykę w postaci ELO i Sisters of Mercy.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

14:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI
Opolska Lista Polskiej Piosenki to, oczywiście zgodnie z nazwą, zbiór polskich piosenek, przy czym warto zwrócić uwagę, że nie ma tu słowa przeboje i to jest ważny element, bowiem to, która piosenka zostanie przebojem należeć będzie do słuchaczy, czyli do Państwa! Wybór będzie reprezentatywny dla wszystkich dekad, a jedyny warunek to polski tekst i oryginalna, piękna melodia.

Ważne też, że w każdą sobotę, w paśmie Radio Opole 2 KULTURA, będą umieszczane propozycje piosenek, na które mogą Państwo głosować, jeżeli będziecie chcieli, by znalazły się w niedzielnym zestawieniu. Poza znanymi artystami i utworami, pojawią się też tacy, których dawno nie mieliście okazji usłyszeć, a może nawet usłyszycie po raz pierwszy i kto wie, czy to właśnie nie oni podbiją Waszego serca.

Zobacz notowanie, zagłosuj!

Do słuchania w niedzielę od 14:05 do 17:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »