Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 stycznia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jak brzmi barokowe "współzawodniczenie" pomiędzy głosami solowymi, ale też grupami instrumentów, ujęte w zgrabnej formie zwanej concerto grosso? Przekonamy się o tym sięgając nie tylko po dzieła Arcangela Corellego, Pietra Locatellego czy Antonia Vivaldiego, ale też do twórczości Georga Friedricha Händla. Nie pozostaniemy jednak obojętni na echa tej niezwykłej barokowej formy w muzyce współczesnej, które odnaleźć można m.in. w twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Spotkamy się z niezwykle kreatywną i żywiołową wiolonczelistką Anną Furkałowską, która wykorzystała czas pandemicznego zawieszenia życia koncertowego na... tworzenie i nagrywanie muzyki i to niekoniecznie utrzymanej w nurcie klasycznym!

Sprawdzimy też jakie mogą być skutki zdrowotne naszych kulinarnych zwyczajów, a naszym przewodnikiem będzie prof. dr hab. med. Irena Ponikowska.

W audycji również:
19:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa
20:50 Lalka - słuchowisko na podstawie powieści Bolesława Prusa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »