Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 listopada 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Maria Pomianowska oddaje głos przede wszystkim swoim ulubionym instrumentom: suce biłgorajskiej, suce mieleckiej i fideli płockiej. Płyta The Voice of Suka” to również wyraz głębokiego szacunku Marii Pomianowskiej do tradycji i historii tych zapomnianych na długie lata instrumentów.

Harfa to instrument niebiański, który koi duszę ludzką. Na przestrzeni kilku tysiącleci harfa zmieniała swoją formę od małej "trubadur” poprzez harfę celtycką aż do współczesnej harfy klasycznej – pedałowej lub nawet elektroakustycznej. Każda z typów harf urzeka odmiennym czarem dźwięku. Harfa celtycka to typ harfy, na której grano w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem. Jest symbolem narodowym Irlandii.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Jak radzić sobie z lękiem? Czy dezynfekcja klamek, włączników światła i rąk może stać się obsesją? Co zrobić, kiedy czujemy, że żyjemy w permanentnym stresie? Na ten temat porozmawiamy z certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, psychologiem, trenerem umiejętności miękkich, który prowadzi swój gabinet w Kluczborku - Dawidem Bahryjem.
Po godz. 13:00 sprawdzimy, jakie asany poprawią nam nastrój i pobudzą układ odpornościowy. Naszym gościem będzie nauczycielka jogi i trenerka pilatesu, autorka własnego kanału na YouTube - Ola Żelazo. Na co dzień tryska dobrą energią i emanuje radością życia. Jak to robi? Spróbujemy się tego dowiedzieć! Zapraszamy!

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »