Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Radiohead - OK Computer Oknotok 1997-2007

Tajemnicze rozszerzenie tej przełomowej i kultowej płyty zespołu Radiohead wynika z faktu, iż dołożono tu mnóstwo materiałów dodatkowych, stron B singli, oraz trzy nagrania premierowe. Czy wnoszą one coś istotnego do tego kompletnego i doskonałego dzieła? Na pewno są wielką gratką dla fanów, ciekawych wszystkiego czego dokonał York z kolegami, ale i dla umiarkowanych wielbicieli, materiał ten, wydany wraz z klasycznym (łącznie trzy płyty), pozwoli prześledzić i lepiej zrozumieć rozwój i filozofię grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Kolejny dobowy rekord. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, od wczoraj wykryto 18 tysięcy 820 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Druga fala pandemii koronawirusa zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi. Jakie są prognozy w związku z rozwojem pandemii, jak możemy zabezpieczać się przed zakażeniem i jak wygląda sytuacja opolskich pielęgniarek i położnych w czasie pandemii? Te kwestie poruszymy dziś w magazynie reporterów Radia Opole.

Nasza reporterka odwiedziła dziś miejsca, gdzie niesiona jest pomoc samotnym matkom z dziećmi, czy osobom bezdomnym. Jak radzą sobie tego rodzaju ośrodki w czasie trwającej od wielu miesięcy epidemii, kiedy nawet przekazywanie darów jest ograniczone?

Urząd miejski w Namysłowie postanowił zakupić dron do analizy jakości powietrza. Urządzenie będzie sprawdzać, czym mieszkańcy palą w piecach.

W programie sprawdzimy też, w jaki sposób będzie zorganizowany ruch w stolicy regionu w czasie Wszystkich Świętych.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***