Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 października 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
David Sanchez -pochodzący z Puerto Rico muzyk pełnymi garściami czerpie nie tylko z tradycji jazzu, ale i muzycznego stylu swojego miejsca urodzenia.

David Binney - saksofonista altowy, który ma na koncie wiele płyt, wciąż zaliczany jest przez część krytyków do jazzowej młodzieży. A to przecież jedna z czołowych postaci współczesnej nowojorskiej muzyki improwizowanej.

"We'll be together again" to tytuł ekscytującego spotkania saksofonistów tenorowych Gene'a Ammonsa i Sonny'ego Stitta. Nagranie ukazało się pod koniec lat 60., kiedy Ammons odsiadywał długi wyrok za posiadanie heroiny.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU

To historia niezwykła, wręcz zaskakująca. Może dobry pomysł na dobry film? Lakonicznie rzecz ujmując - ponoć pierwszy zaginął w gruzach Reichstagu. Drugi na dno morza zabrał Titanic. Trzeci i ostatni, i już jedyny taki na świecie jest (był?) w Tułowicach. A co to takiego? Proszę posłuchać reportażu. Tym bardziej, że o duchach też będzie, ale wcześniej przypomnimy sobie, jak się zostaje właścicielem kilku fabryk i co może wynikać z zakupu pałacyku, w którym żyją legendy. "Życie jak z bajki", nagrałem w roku 2008 i być może już wiele się zmieniło, niezmienne jest to, że o bajkowym życiu marzą dzieci, marzą dorośli.

Zaś siedem lat temu Małgorzata Lis-Skupińska przygotowała audycję o zadziwiających zdarzeniach z życia Ewy Mościpan. To podróżniczka, której wielką życiową pasją jest fotografia. Zwiedziła już kawał świata, ale wyprawa na Syberię najmocniej zapisała się w jej pamięci. Dodajmy jeszcze tylko, że pojechała tam na na buddyjskie spotkania z Lamą Ole Nydahl'em i tam spełniły się jej sny, bo Syberia wcześniej jej się śniła. "Podróż z Lamą po sny", to reportaż, który przynosi słuchaczowi dawkę uroczego, intelektualnego niepokoju. Wierzyć, nie wierzyć, ale posłuchać na pewno warto.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »