Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 października 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Władysław Komendarek na przełomie lat 70. i 80. był jednym z filarów progresywnego zespołu Exodus, z którym zdobywał Złote Płyty i objeżdżał największe hale w Polsce. Pulsujące syntezatory, zapadające w pamięć melodie i obyczajowy film z połowy lat 80. w tle.

Debiutancki album Electronic Division pojawia się po raz pierwszy na płycie CD.

Muzyka ze słuchowiska "Zbiesione" wykonana przez zespół Auto Da Fe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Od soboty (24.10) Polska jest strefą czerwoną. W związku z tym obowiązują kolejne ograniczenia sanitarne. Puby, restauracje i kawiarnie są zamknięte - mogą realizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Uczniowie klas 4-8 uczą się od dziś zdalnie, a między 8.00 a 16.00 nie mogą wychodzić z domu bez opiekuna. Jest też zalecenie, aby seniorzy powyżej 70. roku pozostawali w domu, chyba że muszą wyjść za pilną potrzebą, np. na zakupy, do kościoła lub pracy. W magazynie reporterów sprawdzimy, jak Opolanie funkcjonują w tym zaostrzonym rygorze sanitarnym.

Błoto, zniszczone trawniki, naniesione przez wodę konary drzew i śmieci - tak wyglądają bulwary nadodrzańskie w Opolu. Rozpoczęło się sprzątanie tego terenu. Więcej o skutkach wysokiej wody w Odrze w stolicy regionu także w programie.

Przekonamy się też, jak wypadli opolanie w teście Coopera.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »