Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Deuter - 1987
  • Ponownie audycja z nutką smutku, ponieważ odszedł od nas niedawno lider zespołu Deuter, Paweł "Kelner" Rozwadowski. Długo przyszło czekać grupie na płytowy debiut, a mogło do niego nie dojść, bo pierwszy skład z lat 1980-1983 się jej nie doczekał, a lider dołączył do zespołu Izrael. Jednak już po roku wrócił i tym razem się udało, i w 1988 (rok po nagraniu) płyta ujrzała światło dzienne. Nie ma już na niej tyle punkowej drapieżności (punkowy nerw pozostał jednak w tekstach), ale jest więcej różnorodnych odniesień stylistycznych, w tym uznawany za pierwszy w historii polskiej muzyki utwór hiphopowy, a całość także po latach robi bardzo dobre wrażenie, dołączając do grona płyt kultowych.

Hanoi Rocks - Two Steps from the Move
  • Zarówno nazwa, jak i wygląd muzyków był (i dla wielu nadal jest) dosyć mylący, bo trudno domyślić się iż pochodzą a Finlandii i nie grają tzw. "hair metalu", ale korzenny rock'n roll z elementami punk rocka, country czy bluesa. Ponadto nie zachowali się w masowej pamięci tak, jak zespoły które odniosły sukces, a na nich się wzorowały (Motley Crue, Poison, czy Guns N' Roses) więc tym bardziej zasługują na przywrócenie do panteonu sław.

Do słuchania Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
18:00 DOBRE GRANIE EKSTRA
Basia Beuth zaprasza dziś na godzinę z poezją w piosence - poezją, która dawno w piątkowym Dobrym Graniu Ekstra nie gościła. Kojące dźwięki i dobre, głębokie teksty - tego właśnie można spodziewać się w dzisiejszy wieczór. Tym bardziej zadowoleni będą wszyscy słuchacze tęskniący za jesiennymi festiwalami piosenki autorskiej i studenckiej.
Usłyszymy m.in. wykonawców takich jak Michał Łanuszka, Kamil Wasicki czy zespół Słodki Całus od Buby.

Do słuchania od 18:05 do 19:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Zobacz wideo z naszymi rozmowami!


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »