Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Cugowski Piotr Figiel Ensemble - "Wokół cisza trwa"

Po rockowych płytach z Budką Suflera i grupą Cross, płyta nagrana z zespołem Piotra Figla (on sam skomponował też trzy zawarte na niej piosenki) musiała być zaskoczeniem. Mamy tutaj sporo elementów muzyki funk i soul, a Cugowski sięga po bardziej stonowane środki wokalne. Oczywiście w utworach balladowych, najbliższych wcześniejszym dokonaniom, jest od razu rozpoznawalny, ale myślę, że wielką zaletą tej płyty są właśnie te nowocześnie, na owe czasy, opracowane kompozycje.

Illes - "Illes"

Grupa swoimi początkami sięga jeszcze końca lat 50-tych, ale prawdziwą karierę rozpoczęła w latach big bitu, mocno nawiązując do muzyki the Beatles. Chociaż prezentowana płyta wydana została w 1973 roku, wpływy te są nadal bardzo wyraźne, co dla jednych, zwłaszcza szukających oryginalnych, nietuzinkowych grup, może być minusem, ale dla miłośników dawnych brzmień jest bez wątpienia przyjemną, sentymentalną podróżą.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
"Zostań w domu" - to hasło jest cały czas aktualne. Powinni o nim pamiętać przede wszystkim seniorzy. Mimo stworzonych dla nich w sklepach dwóch godzin na zakupy, raczej powinni zostawać w domu. Pomoc im oferują ośrodki pomocy społecznej, kluby seniorów, wolontariusze. W magazynie pójdziemy na specjalne zakupy dla potrzebujących seniorów.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rusza proces 61-letniego Ewalda G., który gwałcił swoją wnuczkę, a jeden z czynów miał nagrać na swój telefon komórkowy. Do zdarzeń miało dochodzić w jednej z miejscowości powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Kolejny szpital w województwie opolskim przyłącza się do walki z epidemią koronawirusa. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przekształcą swoje pomieszczenia w Nysie w oddział zakaźny wraz z salą do intensywnego nadzoru nad chorymi, udostępnią także komorę hiperbaryczną do leczenia tlenem chorych zakażonych koronawirusem.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »