Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 października 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Najciekawsze zespoły wokalne, które uczyniły ze śpiewu swój najlepszy atut. Wszystkie współczesne grupy wokalne upatrują swojego brzmienia – a zwłaszcza warsztatu wykonawczego – u niezwykle popularnej na przełomie lat 60-tych i 70-tych amerykańskiej grupie The Singers Unlimited. Kwartet wokalistów (Gene Puerling, Les Dresslar, Don Shelton, Bonnie Herman) śpiewających „a capella” stał się niedoścignionym wzorem doskonałej, harmonii, wspaniałej artykulacji głosem, ciekawego, nowoczesnego brzmienia. "Gratest hits" Sergio Mendesa & Brasil '66.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Wyższy poziom wody w Odrze mocno wystraszył mieszkańców Brzegu. W nocy przez miasto przeszła - niższa niż się spodziewano - fala kulminacyjna. Cały czas trwają większe zrzuty wody z Jeziora Nyskiego do Nysy Kłodzkiej. W magazynie relacja naszego reportera z frontu walki z zagrożeniem powodziowym.
  • W związku z pandemią koronawirusa zmienia się system nauki w szkołach średnich. Od dzisiaj (19.10) w strefie żółtej nauka odbywa się w systemie hybrydowym, w strefie czerwonej placówki mają pracować zdalnie. W programie odwiedzimy opolskie licea.
  • Miłośnicy gór, trekkingu i wspinaczki spotkali się w Opolu. Po raz 9. odbył się Opolski Festiwal Gór. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Adam Bielecki, Rafał Fronia czy Piotr Hercog.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***