Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 października 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bolter - Hollywood
  • Druga płyta zespołu wydaje się nie mieć przeboju na miarę piosenki "Daj mi tę noc", którą podbili serca publiczności. Jednak mamy tu zaskakująco udane kompozycje, które pomimo ewidentnie zabawowej i dyskotekowej wymowy zespołu stanowią bardzo oryginalne i poważne, zwłaszcza w sferze tekstowej, propozycje.

Red Hot Chilli Peppers - Californication
  • Po ośmioletniej przerwie wrócił do zespołu Frusciante, co wielu fanów przyjęło z entuzjazmem i oczekiwania ogromnie wzrosły. Nie ma tu jednak ewidentnego powrotu do początków grupy, chociaż nie brakuje sprawdzonych elementów z jakich zasłynęła (między innymi utworów rapowanych), jest za to spora dawka przebojowości wręcz popowej, co przyniosło grupie popularność większą niż dotychczas.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Szczególnie w tym roku uparcie wraca myśl, że dla sportowców start w Igrzyskach Olimpijskich to najważniejsze w życiu, nie tylko tym sportowym, wydarzenie. Olimpijczycy na zawsze zapisują się w historii i w pamięci kibiców. Czas jednak robi swoje. Zatem sięgnijmy po reportaż Aleksandry Czyżniewskiej, "Olimpijczyk". Przed laty autorka wybrała się do Głogówka, bo tam właśnie mieszkał Edward Schwarzer, uczestnik igrzysk w Helsinkach (1952). Był mistrzem Polski w wioślarstwie, nauczycielem akademickim, trenerem. Był też rolnikiem, rozmiłowanym w pszczelarstwie. Przypomnijmy sobie opowieść, jak niezwykłą rolę w życiu sport może odegrać, jak dążenie do mistrzostwa na inne dziedziny się przenosi.

A złoty medalista w żeglarstwie z Atlanty, Mateusz Kusznierewicz, był przed laty w więzieniu w Głubczycach... na spotkaniu ze skazanymi. "Olimpijczyk w więzieniu", to reportaż który nagrałem w roku 1997 - właśnie za kratami - w zaskakujących okolicznościach. Warto przypomnieć, że znakomity żeglarz to dwukrotny medalista olimpijski (złoto w Atlancie, brąz w Atenach) dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy, wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski. A w dodatku człowiek obdarzony poczuciem humoru, bo nie bał się złota do więzienia zawieść. Posłuchają Państwo, to się Państwo przekonają, że skazani też się pośmiali.Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***