Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krzysztof Antkowiak - "Zakazany owoc"

Zazwyczaj kojarzy się i określa twórczość Krzysztofa Antkowiaka, jako przeznaczoną dla dziecięcej i nastoletniej widowni, jednak wsłuchawszy się w teksty pisane przez Jacka Cygana i bardzo dorosłą w wielu przypadkach muzykę m.in. Krzesimira Dębskiego, wyraźnie słychać, że trafia ona i do dorosłego odbiorcy. A że nastolatkiem, z wszystkimi typowymi dla tego czasu emocjami i przeżyciami, był każdy, stąd nie dziwi, że wielu wraca do tych piosenek z prawdziwą nostalgią.

Slave - "The Hardness Of The World"

Nieco mniej u nas znana amerykańska grupa funkowa, która powinna zadowolić nie tylko miłośników gatunku, bo w przeciwieństwie do wielu innych grup, skręcających wyraźnie w kierunku disco i elektronicznych brzmień, stawiała na rockowe brzmienie, mając, poza oczywistym w tym gatunku instrumentarium, rozbudowane perkusjonalia i przede wszystkim dwóch gitarzystów w swoim składzie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Jak odróżnić artystę od rzemieślnika? Czy geniusz musi mieć w sobie przynajmniej odrobinę szaleństwa? Co sprawia, że niektórzy potrafią tworzyć światowe dzieła sztuki? Jakie są najdziwniejsze muzea świata? Jak zamienić światło w energię? Czy sztuka jest przejawem wolności?

Pytań w tym wydaniu Studia Reportażu padnie jeszcze więcej, pojawią się też próby odpowiedzi, niektóre mniej, inne bardziej trafne. Bo umiejętność odpowiadania na pytania też jest sztuką.

Usłyszymy reportaż Witolda Nowickiego "Obrazki z życia artysty" oraz Andrzeja Russaka "Porcelanowe dzieci".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - Adrian Chimiak. Z autorem można kontaktować się mailowo: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***