Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 sierpnia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Bvdub - amerykański producent muzyki elektronicznej z San Francisco wykonujący muzykę ambient i ambient techno. "Music as a foreign language" - kolejny album producenta Chrisa Coco, który został zrealizowany w Londynie i na Ibizie i przedstawia medytacyjną muzykę elektroniczną.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Światowa organizacja zrzeszająca ogrody zoologiczne, ten nasz, opolski, od dawna plasuje w gronie najlepszych. Znaczący udział w tej ocenie mają, na co dzień zwiedzającym przecież nieznani, pielęgniarze zwierząt, którzy oprócz specjalistycznego wykształcenia, wyróżniają się przed wszystkim sercem i poświęceniem dla swoich podopiecznych. I tak też powstał reportaż Barbary Tyslik, bo nagrywany był i sercem, i pięknymi emocjami, którymi człowiek może zwierzęta obdarować. Audycja "Pielęgniarze zwierząt" powstała w roku 2012, ale i dziś może nas zachęcić do odwiedzin w tym świecie pełnym uroku. Usłyszymy: Joannę Chojczak, Joannę Sobczak, Małgorzatę Rykałę, Jarosława Robutkę, Olafa Gilmana, Macieja Kempę i Grzegorza Rolika.

"Człowiek, któremu przez całe życie jest dobrze, nie zrozumie, co to jest cierpienie..." - To słowa bohaterki reportażu Eweliny Rusin-Różyckiej "Chcemy mieć syna". Audycja powstała przed wielu laty, bo w roku 1986 i jest zaproszeniem do świata, którego właściwie już nie ma, ale czy aby na pewno? To historia kobiety zwyczajnej i niezwyczajnej, poetki, której wiersze nigdzie nie zostały zapisane z tej prostej przyczyny, że nie potrafiła pisać. Trudno w tej historii doszukać się optymizmu, ale przecież w tej audycji zapraszam do słuchania i myślenia - bez względu na okoliczności - wszak życie wszystkie cienie i blaski ma w swojej palecie.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***