Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 maja 2022 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nektar - Remember
  • Drugie spotkanie z tym progresywnym zespołem i czwarta płyta, na której ponownie tworzy album koncepcyjny, złożony z jednej kompozycji, chociaż "wykrojono" z niego też utwór singlowy, a po latach wydano wersję z bonusami i nowy miks, co w przypadku tego zespołu wydaje się wręcz normą.

Eva Olmerova & Traditional Jazz Studio
  • Legendarna i kultowa czeska wokalistka jazzowa, chociaż nie brakuje na tej płycie również bluesa, na początku lat 70-tych osiągnęła pełnię artystycznego wyrazu. Naturalny głos, bez sztucznej maniery, pozwalał jej wypadać wiarygodnie zarówno w takich gatunkach, jak i w lżejszym repertuarze pop.

Bergendy - Jazz
  • Po odejściu wokalisty, z którym grupa osiągnęła największe sukcesy, postanowili powrócić do tytułowego, instrumentalnego jazzu. Inna dekada, to oczywiście inny jego obraz, grupa udanie sięgnęła po fusion i wystąpiła na kilku jazzowych festiwalach, jednak była to propozycja nie dla starych fanów, a nowych nie przybyło na tyle dużo, by zespół się utrzymał i wrócili dopiero w latach 80-tych, w nowej, jednak już bardziej popowej odsłonie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »